ALIN KAZANIN
ANA SAYFA » 2012-07-04 Redevco Türkiye´den çekildi
Reklam
Eklenme tarihi: 4 Temmuz 2012
2012-07-04 Redevco Türkiye´den çekildi

Redevco, 3 AVM’sini sattı

Redevco, Türkiye’deki mevcut yatırımlarının tamamını, yönetim kadrosu ile birlikte Blackstone Group iştiraklerine devretti. Önümüzdeki dönemde bütünüyle ana pazarlarındaki esas faaliyet konularına odaklanacak olan şirket, Bu satışla birlikte; Gordion AVM, Erzurum AVM ve Manisa’da bulunan Magnesia AVM’leri, Blackstone Group’a satmış oldu. Redevco CEO’su Andrew Vaughan, “Bu durum, geçtiğimiz yıldan itibaren belirlemiş olduğumuz üzere bize, ana pazarlarımıza odaklanma imkanı tanıyacak. Blackstone’a Türkiye pazarında başarılı bir gelecek diliyoruz” açıklamasında bulundu

Haziran ayının başında yapılan anlaşma; her ikisi de 2009 yılında açılan ve “Çok İyi” derece ile BREEAM Sertifikası’na sahip 53 bin metrekare kiralanabilir alanı olan Gordion Alışveriş Merkezi ve 33 bin metrekarelik Erzurum Alışveriş Merkezi’ni kapsıyor. Ayrıca 19 bin metrekarelik alana sahip ve geçtiğimiz günlerde açılan Magnesia Alışveriş Merkezi’nin satışı da anlaşma dâhilinde gerçekleşti. Söz konusu satışlar; Redevco’nun, Avrupa’da bulunan ana pazarlarındaki esas faaliyet konularına odaklanma ve gelişmekte olan ülkelerdeki geliştirme faaliyetlerini bütünüyle sonlandırma yönlü stratejisi ile bağlantılı olarak gerçekleştirildi. Bu yeni dönem stratejisi, şirket tarafından 2011 yılının sonu itibariyle duyurulmuştu. Redevco, değer artırmak hedefiyle mevcut portföyünü yönetmeye ve Avrupa genelinde yüksek kaliteli perakende gayrimenkulleri geliştirmeye devam edecek. Redevco’nun bu satış ile elde edilen gelirle birlikte, ana pazarları arasında yer alan; Belçika, Orta Avrupa, Fransa, Almanya, İspanya, Portekiz, İsviçre, Hollanda ve İngiltere’de yeni alımlar yapacağı tahmin ediliyor.

 

“Türkiye önemli bir ülke”
Blackstone Firması Kıdemli Genel Müdürü ve Avrupa Gayrimenkullerinden Sorumlu Bölüm Yöneticisi Ken Caplan, satın almayla ilgili şunları söyledi: “Gayrimenkul yatırımı alanında Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu ilk yatırım bizi son derece heyecanlandırıyor ve Redevco’nun seçkin yönetim kadrosuyla çalışacak olmaktan da memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’yi, perakende sektöründe yeni yatırımlar yapmak üzere gelecek vaat eden bir ülke olarak görmekteyiz.”

 

“Ana pazarlarımıza odaklanacağız”
Redevco CEO’su Andrew Vaughan ise, satış kararının getirisinin altını çizerek, “Yerel yönetimden sorumlu ekibimiz, Türkiye‘de çok yüksek kalitede projeler hayata geçirdi. Bu satış kararı şirketin yeni dönem stratejisi çerçevesinde alınmış olmakla birlikte, Türkiye’deki ekibimizin gelecek dönemde de faaliyetlerine devam edebilecek olması da bizim için son derece önemliydi. İnanıyoruz ki Blackstone gibi, Türkiye’de büyük çaplı genişleme planları olan ve ekibimizle birlikte büyümeyi hedefleyen bir firmayla, ekibin geleceği de teminat altındadır. Bu durum, geçtiğimiz yıldan itibaren belirlemiş olduğumuz üzere bize, ana pazarlarımıza odaklanma imkanı tanıyacak. Blackstone’a Türkiye pazarında başarılı bir gelecek diliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: perakende.org


DİĞER HABERLER

Yoğun kar yağışı, AVM’lere yaradı, cirolar arttı
Yoğun kar yağışı, AVM’lere yaradı, cirolar arttı
Yoğun kar yağışı nedeniyle AVM´lere sığınanlar tüketiciler, ciroları yüzde 25 artırdı.
  Tarihi Sultanahmet Köftecisi ABD’de şube açacak
Tarihi Sultanahmet Köftecisi ABD’de şube açacak
Sultanahmet Köftecisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın, "ABD’nin çok saygın iş adamlarından işbirliği...

TBAA melek yatırımcıları topluyor
TBAA melek yatırımcıları topluyor
Melek Yatırımcılar Derneği yönetiminde Franchising Derneği´nden tanıdık isimler yer aldı
  Burger King kendi Sos-Ye-Log’larını yetiştiriyor
Burger King kendi Sos-Ye-Log’larını yetiştiriyor
Burger King’in enfes sosları artık yepyeni bir bilim dalı olan Sos-Ye-Loji ile dijital ortamda sos severlerle buluştu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İLETİŞİM / REKLAM
info@franchise.com.tr

© 1997-2021 Franchise.com.tr - Tüm hakları saklıdır.
MICROSOM
İstanbul Hava Durumu
ANASAYFA |   MARKALAR |   FIRSATLAR |   AVM |   BİLGİLER |   HABERLER İLETİŞİM ONLINE DANIŞMA